Pozastavení chovu

 
Od léta 2019 pozastavuji chov. Mnoho morčátek už je v ,,důchodovém" věku, některé občas trápí zdraví, mladší samičky špatně zabřezávají, případné porody mívají komplikované; mít miminka je sice nádherné, ale zdraví a pohoda stávajících členů CHS Od Čtyř řek jsou důležitějšími prioritami, a tak jim bude věnována veškerá péče a potřebné finance. Děkuji všem skvělým majitelům mých miminek za péči, kterou morčátkům věnujete, a všem ostatním za pochopení.
 
 

 

 

Vrh M

 
Středa 24. 4. 2019 konečně přinesla do chovu nový důvod k radosti. Indiánka přivedla na svět spvůj první vrh - vrh M, který je zastoupený dvěma kluky a jednou holčičkou. Pyšným otcem se stal Zoo Zoom Rugantino.

 

 

Vrh L

 

Prní letošní vrh morčátek přinesl spostu štěstí, ale bohužel daleko více smutku. 29. 3. 2019 Valentýnka porodila Zoom Zoomovi Rugantino čtyři krásné rexíky, postarala se o ně, nakrmila je, miminka se měla čile k světu. Přesto nadále přetrvávaly kontrakce, v porodních cestách zůstalo ještě páté miminko, které po dvou hodinách na veterinární klinice přivedli na svět, bohužel neschopné života. Ostatní miminka prospívala, byla velmi aktivní a neustále se chtěla mazlit. 3.4. se jim ale zanítila očička a přestala být taková, jako doposud, o den později jsme našli Ludvíčka mrtvého, téhož dne v podvečer ho následovali i jeho další tři sourozenci, kterým od bolesti a trápení ulevil skvělý personál naši oblíbené veterinární ordinace U tří voříšků. V současné době pečlivě hlídáme jejich osamělou maminku Valentýnku, aby byla v pořádku. 

 
 
 

 

Vrh K

 

Opět dlouho očekávaný vrh a opět překrásné překvapení, včera, 26. 10. 2018 přivedla Zubejda Rugantino (Zuzu) na svět čtyři nádherná miminka, tři hladké černé a jednu hladkou dalmatinku, která bohužel nepřežila porod. Miminka jsou velmi čilá, zvídavá a budou jistě dělat jenom radost. Jistě budou i velkým přínosem do chovu, neboť každé z nich v sobě nese rex gen.

 

 

 

 

Vrh J

 

Po dlouhých šesti měsících se chovatelská stanice dočkala dalších přírůstků, tentokrát se jedná o krásná dvojčata ze spojení Ella Od Čtyř řek a Zoom Zoom Rugantino, miminka rozhodně své rodiče nezapřou.

 

 

 

Morčecí agility

 
Pokud buďto zvažujete pořízení morčátka, nebo ho už máte a přemýšlíte o tom, co s takovým morčetem dělat, jak ho zaměstnat, měla bych pro Vás skvělý tip. Zkuste morčecí agility! Morčátka jsou opravdu chytrá stvoření, jen trochu plachá, ale ráda něco neustále zkoumají a seznamují se s dosud nepoznaným. Rozeťákovi Chipovi se na cvičáku (i když tam obvykle chodí psi) opravdu líbí. Netradiční agility stojí za vyzkoušení!!!
 

 

 

Morčata pózují na pohlednicích

 

Pokud se chystáte na nějakou výstavů psů, morčat či jiné veletrhy a události, s velkou pravděpodobností narazíte na stánek Marty Mastné, které mimo jiné nabízí i pohlednice s morčátky z chovatelské stanice Od Čtyř řek. Modely a modelkami se stali Impuls Pearl in Black (Kubík), Dannah od Bejbinky (Cobaya), Ája Od Čtyř řek a Amor Od Čtyř řek.

 

 

 

1. 3. 2018 - Vrh I

Na začátku nového měsíce přivedla naše Esterka na svět vůbec první letošní vrh, porodila krásná dvojčátka. Samotný porod proběhl hladce a poměrně rychle, ale bez včasného zásahu by miminka pravděpodobně nepřežila, Ester je nedokázala vybalit v plodových obalů; ovšem od vypuzení placent se už své rodičovské úlohy zhostila na výbornou a nyní je vzornou maminkou.

 

 

Krásné svátky a pevné zdraví v roce 2018 přeje chovatelská stanice Od Čtyř řek

 

 

 

27. 11. 2017 - Vrch Ch

 
 

V pondělí večer byla naše Violka podrobena snad nejhorší zkoušce, jaká ji jen mohla potkat. Přivedla na svět jedno miminko, které nežilo, a porod pokračoval dál v obrovských bolestech, které ji ochromovaly a nebyla schopná ani stát. Museli jsme okamžitě jednat a odvézt ji k veterináři, kde podstoupila císařský řez. Dělohu měla tolik napjatou, že nebyla schopná miminka porodit přirozenou cestou. Dvě zbývající jsme se snažili rozdýchat, ale podařilo se to jen u jednoho chlapečka, kterého maminka zprvu odmítala a odháněla ho od sebe, navíc byl stále pod vlivem léků a špatně chodil. Teprve teď, dva dny od porodu, se začíná vše urovnávat a malý Champion se učí komunikovat se svým okolím a pomalu zjišťuje, jak co chutná. S přijimáním mateřského mléka ma ovšem problém, zatím si nedokáže poradit, a tak ho dokrmujeme. Držte Championovi a jeho mamince palce!!!

 

 

25. 11. 2017 - Vrh H

 

V sobotu večer nás Irenka příjemně překvapila novým přírůstkem. Vrh H reprezentuje jediný prcek v barvách black and tan.

 

 

2. 11. 2017 - Vrh G

 

Dnes jsme se dočkali dlouho očekávaného a vytouženého prvního vrhu rexíků. Valentýnka Farlet a Miki Farlet se stali hrdými rodiči krásných čtyřčat. Celou dobu jsem si myslela, že to budou samí zrzounci po mamince, ale aspoň jedno se vybarvilo po tatínkovi.

 

 

 

2. 9. 2017 - Nevšední posila

 
Za značně pošmourného dne jsme si udělali výlet do hlavního města Prahy, a sice s jasným chovatelským záměrem. V CHS Rugantino jsem měla možnost vidět svůj splněný sen - ubikace plné ,,puntíků" - černých a čokoládových dalmatinů, ale krom toho také něco, co naprosto předčilo má očekávání. Nikdy se mi ani nesnilo o tom, že bych něco takového mohla jen vidět, natož pak vlastnit. Domů jsem si přivezla novou posilu v podobě černého rexe a jeho sestřičky - dalmatin rexice! Mé nejmilejší plemeno a nejoblíbenější barva dohromady, to je zkrátka splněný sen.

 

 

3. 8. 2017 - Vrh F

 

Dnes ráno Izzynka přivedla na svět tři nádherná miminka - ,,dráčata", jejichž otcem je náš milý Laolith (alias Drak). Více v záložce odchovy.

 

 

8. 3. 2017 - Chovné stádo rexů se rozrůstá

 

Ze slovenské chovatelské stanice morčat za námi dnes přijela Ester Lereapiglets, překrásná holčička, která bude velkou posilou do našeho chovu anglických rexů. Konečně se mé vysněné stádo rozrůstá. Více o Ester ve složce Naše morčata - samice.

 

 

1. 4. 2017 - Vrh E

 

Šest dní před očekáváným termínem porodu nás Ája překvapila čtyřmi nádhernými hladkými miminky, momentálně si všichni užívají zaslouženého odpočinku, protože porod byl opravdu náročný. Všechna mláďáta měla přes 100 g. Více v sekci odchovy.

 

 

 

 

Miki Farlet šampionem Slovenska & nalezeneček v novém domově

 
Ke konci letošního roku jsme s Mikoušem zařídili slovenský šampionát a zdaleka to není vše. Oslovila mě chovatelská stanice laboratorních potkanů a záchranná stanice zvířat Pochmurný kvíkal, z které jsme si vloni přivezli Kápa a Oriona, a učinili mi nabídku, kterou jsem nemohla odmítnout. A tak se součástí naší nemalé zvířecí rodiny stal překrásný černobílý sameček - vyhozené nebožátko Samson.

 

 

28. 11. 2016 - Vrh D

 

V pondělí ráno kolem sedmé hodiny přivedla Innyka na svět čtyři krásná miminka, dva coronetky a dvě merina; jeden kudrnáček bohužel porod nepřežil. Innynka se však vzorně o zbylá mláďátka stará a rostou z nich krásné samičky s vynikajícími předpoklady pro chov i výstavní úspěchy. 

 

 

 

19. 11. 2016 - CHS směřuje k chovu anglických rexů

 

V sobotu v noci k nám z CHS Farlet přicestovaly tři nové přírůstky - miminka - sestry Violka a Valentýnka a roční samec Miki, výstavně úspěšný jedinec. Za několik měsíců nás tedy, doufejme, čekaji nové odchovy plemene anglický rex.

 

 

 

9. 10. 2016 - Nové přírůstky a úspěchy

 

Začátek měsíce přinesl celou řadu úspěchů a změn v naší chovatelské stanici. Innynka a Kubík už mají svá registrační čísla, během víkendu se naše základna rozrostla o hladkou čokoládovou samičku (Irea od Světlušky) a samečka černého dalmatina (Vatel Silver Point) a několik našich ,,stálic" pózovalo na samolepky a cedulky u paní Marty Mastné, známé fotografky a malířky zvířat.

https://mastna.com/

 

 

4. 9. 2016 - Výstava Louny

 

V neděli jsme se v rámci veletrhu ,,Člověk v přírodě" zúčastnili výstavy morčat v Lounech. Mezi naše největší úspěchy tohoto dne patřilo Amorkovo vítězství (druhý nejlepší mazlík - 98 bodů) a Cobynky získání třetí kartičky CAC. Více ve složce výstavy.

 

13. 8. 2016 - Vrh C a nový samec na krytí

 
V sobotu ráno přivedla Izzynka na svět zatím náš nejpočetnější vrh - čtyři krásné chlapečky! po návratu z mezinárodní výstavu psů v Mladé Boleslavi nás tedy doma čekalo krásné překvapení. Na další mláďata ale zřejmě nebudeme dlouho čekat, protože s laskavým svolením Evy Hruškové (CHS od Bejbinky) nám byl zapůjčen samec Loreto Hairy monster, který se stane otcem našeho dalšího vrhu. Matkou bude Dannah od Bejbinky (Cobaya).

 

 

10. 7. 2016 - Noví chovní samci

 
V neděli dopoledne z dalekých Ivančic a Moravské Třebové dorazili po náročné cestě dvě nové posily do chovu. Bílý coronet Kovboj ze Svinova a krásný vytoužený červenobílý rex Porthos Erunis Meltulio (o jeho budoucí ,,nevěstě" už taky jednám). Samci se hned zabydeli a naši morčáci je dobře přijali. Více ve složce Naše morčata - samci.

 

 
 

9. 7. 2016 - Aguti výstava Stěžery

 
S Cobynkou a Kulíškem jsme se v sobotu zúčastnili druhé aguti výstavy morčat ve Stěžerech. Všechna morčátka statečně snášela fotbalová utkání na blízkém hřišti a celkově to byl pěkný den. Sice jsme si neodnesli žádné poháry nebo jiné ceny, ale máme druhou kartičku čekatele šampiona! Výsledky ve složce Výstavy.  

 

 

4. 7. 2016 - Vrh B je na světě

 
Dnes ráno mezi osmou až desátou hodinou přivedla Pralinka na svět dlouho očekávaná mláďata. Miminka jsou moc krásná, každé samozřejmě jinak. Více ve složce odchovy.
 

 

 

26. 6. 2016 - Výstava Písek

 

V neděli jsme s Cobayou vyrazily na DUO výstavu morčat do Písku. Prostředí bylo moc příjemné, posuzování poměrně přísné, ale jsem ráda za skvělý zážitek a za návštěvu tak nádherného místa. Cobaya získala posudky s výsledky 93, 5 bodu a 94, 5 bodu.

 

18. 6. 2016 - Výstava Cheb

Sobotní výstava v Chebu byla velice úspěšná, Axel získal v kategorii mazlíčků 96 bodů a Cobaya (Dannah od Bejbinky) 95,5. Vedle kartičky čekatele šampiona získala taky ocenění pro nejlepší morče plemene coronet.

 

31. 5. 2016 - Velké překvapení

Dnes se mi na veterině potvrdily mé domněnky. Náš nový člen Pralinka je březí! Paní doktorka nám dokonce pořídila první fotky jejích miminek...

 

 

29. 5. 2016 - Rozšíření chovu o nový přírůstek

 

Byla to jen nevinná návštěva zverimexu, ale téhle krásné holčičce nešlo zkrátka odolat. Opět jsem porušila veškěré svoje zásady (,,Tohle už je poslední morče.´´) . A tak se náš chov rozšířil o krásnou černobílou holčičku alpaky. Těžko uvěřit, že takový poklad lze najít v obchodě se zvířaty, ale opravdu je to možné. Uvidíme, jak Pralinka poroste a kdo ví, možná jí bude vystaven i PP.

 

 

23. 4. 2016 - Přijela k nám nová morčecí slečna

Jakmile jsem ji uviděla, nemohla jsem odolat. A hned jsem zkontaktovala paní Sabinu Popovyčovou z CHS Bobrawia. A večer 23. 4. nám konečně dlouho očekávanou holčičku přivezli. Do mé začínající chovatelské stanice přibyla naprosto výjimečná posila, krásná bílá morčice merino s modrýma očima. Vítej u nás, Innynko.

 

 

10. 4. 2016 - Příchod nového morčátka

Krom již zmíněného jsem si také z pražské výstavy přivezla nového chovného samce, který pochází z CHS Pearl in Black paní Evy Hájkové. Sameček se jmemuje Impuls a je to nádherný peruánec - černý šiml

 

 

 

 

10. 4. 2016 - Výstava 21th - 24th Cavy Show For Pets

V neděli jsme se vypravili do Prahy, abychom se účastnili posledního dne výstavy morčat. Přivezli jsme si jednak něco moc důležitého - registrační čísla pro některá z našich morčátek, jednak něco moc příjemného. Náš milovaný Kápo se stal druhým nejlepším mazlíkem! Na snímcích níže se můžete podívat, jak se těšil z výhry.

 

 

14. 3. 2016 - Narození prvního vrhu mazlíčků

Dnes mě po návratu ze školy čekalo milé překvapení v podobě tří krásných miminek. Naše úžasná maminka paní Flíčková přivedla na svět dvě zdravé a zvídavé holčičky a jednoho chlapečka.