Vzpomínáme

 
 

Monty

 

Datum pořízení: 30. 11. 2015

Hladké, bílá černá zlatá, barva očí: tmavá

Morče s obrovským apetitem, velmi živý společník, který umí dát najevo, když se mu něco nelíbí. Monty nás bohužel nečekaně opustil dne 29. 7. 2019.

 

 

 

 

 

 

Porthos Erunis Meltulio

 
 

 

Datum narození: 19. 1. 2016

Rex červená s bílou, barva očí: tmavá

otec vrhu: I

m: Kaya Erunis Meltulio - rex, červená  bílá

o: Kuskus LeRea piglets - rex, červená bílá

Registrační číslo: 1083/16

Porthosek je úžasně klidné morčátko, které se okamžitě spřátelilo s našimi ,,starými" samci, a taky velký mazel. Krátce po nečekaném odchodu Indiánky ji Porthosek stejně tak nečekaně 29. 5. 2019 následoval...

 

 

 

Indiánka Od Čtyř řek

 

 
 

Datum narození: 1. 3. 2018

rex aguti zlatá s bílou

matka vrhu: M

m: Ester Lereapiglets - rex - aguti zlatá s bílou

o: Porthos Erunis Meltulio - rex - červená bílá

Registrační číslo: 

Indiánka je vytouženým miminkem, na které jsem dlouho čekala. Narozená v symbolické datum, aktivní, bezproblémové morčátko, to, že je aguti (pro toto zbarvení mám slabost) je takovým skvělým bonusem. Krátce po svých prvních narozeninách se stala skvělou starostlivou maminkou, které pečlivě odchovala a následně, v neděli 26. 5. 2019 nás i je zcela nečekaně opustila. Dcera Miňonka ji pořád hledá...

 

 

Axel

 

 

Datum pořízení: 14. 11. 2015

Černá s červenou, barva očí: tmavá

Nejklidnější sameček, který se rád nechává drbat, ale nesnáší česání a koupání. Jako první se naučil reagovat na svoje jméno. Před několika týdny ho začalo zlobit zdraví, odešel náhle 2. 3. 2019

 

Výstavy: 11. chebská výstava morčat, Cheb - 18. 6. 2016 - 96 b.

              17. výstava morčat v Lounechpři výstavě ,,Člověk v přírodě" - 4. 9. 2016 - 96 b.

 

 

Chip

 

 

Datum pořízení: 30. 11. 2015

Rozeta, buff s bílou, černá, barva očí: tmavá

Velký průzkumník, který potřebuje neustále něco dělat. Miluje běhání po bytě a objevování všeho nového. Poměrně dominantní samec. Aktivní morčátko se zničehonic začalo měnit k nepoznání a brzy přišel konec, Chip nás opustil 17. 1. 2019.

 

 

 

 

 

Ája Od Čtyř řek

 

 

datum narození: 14. 3. 2016

Porodní váha: 83 g

Hladké, black and tan, barva očí: tmavá

matka vrhu: E

m: Flíčková - hladké - dalmatin černý nestandard

o: ???

Ája se povahou velice podobá mamince a stejně jako její sourozenci je zvídavá. Ráda baští, což je na ní znát. Je úžasnou maminkou a opatrovnicí morčecích miminek., 10. 12. 2018 bohužel podlehla následkům dlouhé vážné nemoci.

 

 

 

Kovboj ze Svinova

2x CAC

 

 

 

 

Datum narození: 9. 10. 2014

Coronet bílá, barva očí: tmavá

otec vrhu: D

m: Kitty de Grande - coronet - bílá červenooká

o: Ikungi from Micky - sheltie TG - bílý modrooký

Registrační číslo: 0386/14

Kovboj je milý společník, nebojácný, velký mazel a dobře se snáší s ostatními samci. Opustil nás zcela nečekaně 11. 8. 2018

 

 

Pralinka

 
 
 
 
Datum pořízení: 29. 5. 2016

Alpaka, černá s bílou, barva očí: tmavá

matka vrhu: B 

Pralinka je zatím plaché morčátko, které se moc nechce mazlit a chovat, ale důležité je, že hned po příchodu do nového domova si porozuměla se svými spolubydlícími a bez problému baští. Po narození jejích úžasných miminek ukázala, že je taky skvělou maminkou. Bohužel nás tato morčinka 26. 5. 2018 opustila.

 

 

Desdemona Indian Way

 

 

Datum narození: 18. 1. 2016

Peruánec nestandard, červená  černá bílá, barva očí: tmavá

m: Nemesis Ebony - peruánec - bílá, červená s černou

o: Cipísek od Kuličky - peruánec - červeno černo bílá

Desdemonka v sobě mísí plachost i velkou zvídavost, je poměrně živá a zajímá se o okolní dění.

Desinku v posledním týdnu trápily zažívací a dýchací potíže, které jí byly osudné. Zpočátku měla silnou vůli, bez problémů baštila, ale poslední tři dny začala být apatická, odmítala jakoukoliv potravu a přede vším a přede všemi utíkala. Odešla ráno 9. 2. 2018.

 

 

Loreto Hairy monster

 

 

 
 
Datum narození: 18. 5. 2015
 
Sheltie zlatá aguti bílá, barva očí: tmavá
 
m: Merci Hairy monster - coronet - černá červená bílá
 
o: Jarko Rainbow - sheltie - aguti zlatá bílá
 
Registrační číslo: 0977/16
 
Loreto je nejupovídanější z našich myšáků a vůbec nejhlasitější morče, jaké jsem kdy viděla. Vedle toho je to taký velký ,,pán", který se příliš nesnese s ostatními samci, zato samice ho zajímají opravdu hodně.
 
Loli na sobě nedával vůbec znát nějaké potíže, přesto ztrácel chuť k jídlu a ubýval na váze, až jsme o něj v neděli 20. 8. 2017 přišli. Bohužel jsme se nedočkali žádných jeho miminek.

 

Kápo

 

 

Datum pořízení: 26. 12. 2015

Sheltie, černá s červenou, barva očí: tmavá

otec vrhu: C

Morčátko se špatnou minulostí (nalezen chladného podzimního rána ve lžíci bagru), které potřebuje k životu parťáka (toho našel v Laolithovi), který je pro něj vším. Dominantní jedinec, k lidem, vzhledem k předchozím zkušenostem, trochu nedůvěřivý. Ale nikdy by neublížil. Je vděčný za láskyplné pohlazení a někdy se dokonce i dožaduje naší pozornosti.

 

Výstavy: 24th CAVY SHOW FOR PETS, Praha - 10. 4. 2016 - druhý nejlepší mazlík - 97, 5 b.

Kápo nás opustil v den, který by správně měl být ten šťastný, v den, kdy se narodili prckové z vrhu F. Ráno 3. 8. už Kápíček jen ležel vysílený, nejedl, neotevíral oči a nevšímal si ani svého kamaráda Samíčka. Ztráta takové osobnosti moc bolí.

 

 

 

 

 

Fantom

Datum pořízení: 19. 3. 2016

Rozeta nestandard, aguti stříbrná s bílou, barva očí: tmavá

Plachý sameček, se kterým pracujeme na vybudování si důvěry k lidem. Po necelých dvou měsících (18. 5. 2016) jsme o Fantomka bohužel přišli. Jistě, přivezli jsme si dospěláka s neznámou minulostí a původem, ale na něco takového se člověk nikdy nepřipraví.

 

 

Flíčková

 

 

Datum pořízení: 5. 1. 2016

Dalmatin černý nestandard, barva očí: ohnivá

matka vrhu: A (mazlíčci)

Vůbec nejhlasitější morčátko, s jakým jsem se kdy setkala. Je ale taky velký mazel, milovník společnosti a hlavně skvělá maminka. Dne 30. 3. 2016 nás bohužel opustila (trpěla pravděpodobně těžkým zápalem plic, který ji naprosto vysílil).

 

 

Amálka Od Čtyř řek

 

 

Datum narození: 14. 3. 2016

Porodní váha: 71 g

Rozeta nestandard, black and tan, barva očí: tmavá

m: Flíčková - dalmatin černý nestandard

o: ???

Stejně jako její sourozenci je Amálka velký průzkumník. Největší mazel z celého vrhu, po mamince velká milovnice společnosti. Dne 13. 4. 2016 jsme ji bohužel museli nechat uspat. Pravděpodobně trpěla genetickou vadou a v posledních dnech jí ochrnuly zadní nožičky.

 

 

Orion 

 

Datum pořízení: 26. 12. 2015

Rozeta nestandard, aguti zlatá - bílá - buff, barva očí: tmavá

Oriona jsem si pořídila společně s Kápem, oba byli nalezeni na stavbě ve lžíci bagru. Po příchodu do nového domova byl o něco odvážnější než jeho parťák, lépe se snášel s ostatními a byl velký průzkumník. Ohrádka mu byla malá, a tak se bez problému vydával na procházky bytem. 8. 2. 2016 nás ale bohužel opustil, možná následkem nějakého skrytého onemocnění, možná stářím. Věk nám nebyl znám.

 

 

Gizmo

 

 

Datum pořízení: 5. 1. 2016

Rozeta nestandard , aguti zlatá s červenou, barva očí: tmavá

Gizmíčka jsme pořídili společně s Flíčkovou. Tak nádherné zvířatko vzhledem připomínající Axela a barvou Kulíška jsme zkrátka nemohli ve zverimexu nechat. Bohužel se ale ráno 19. 1. už neprobudil...

 

Čertík

 

Datum pořízení: 12. 11. 2015

Hladké bílé s černou, barva očí: ohnivá

Čertík byl ten nejkrásnější dárek k svátku, jaký jsem kdy v životě dostala, a navíc vůbec první Kulíškův parťák. Bylo to překrásné, ale bojácné morčecí miminko, o které jsme přišli nešťastnou náhodou den po jeho zakoupení, tedy 13. 11. 2015; první nešťastný pátek třináctého v mém životě.