Vzpomínáme

 

 

Axel

 

 

Datum pořízení: 14. 11. 2015

Černá s červenou, barva očí: tmavá

Nejklidnější sameček, který se rád nechává drbat, ale nesnáší česání a koupání. Jako první se naučil reagovat na svoje jméno. Před několika týdny ho začalo zlobit zdraví, odešel náhle 2. 3. 2019

 

Výstavy: 11. chebská výstava morčat, Cheb - 18. 6. 2016 - 96 b.

              17. výstava morčat v Lounechpři výstavě ,,Člověk v přírodě" - 4. 9. 2016 - 96 b.

 

 

Chip

 

 

Datum pořízení: 30. 11. 2015

Rozeta, buff s bílou, černá, barva očí: tmavá

Velký průzkumník, který potřebuje neustále něco dělat. Miluje běhání po bytě a objevování všeho nového. Poměrně dominantní samec. Aktivní morčátko se zničehonic začalo měnit k nepoznání a brzy přišel konec, Chip nás opustil 17. 1. 2019.

 

 

 

 

 

Ája Od Čtyř řek

 

 

datum narození: 14. 3. 2016

Porodní váha: 83 g

Hladké, black and tan, barva očí: tmavá

matka vrhu: E

m: Flíčková - hladké - dalmatin černý nestandard

o: ???

Ája se povahou velice podobá mamince a stejně jako její sourozenci je zvídavá. Ráda baští, což je na ní znát. Je úžasnou maminkou a opatrovnicí morčecích miminek., 10. 12. 2018 bohužel podlehla následkům dlouhé vážné nemoci.

 

 

 

Kovboj ze Svinova

2x CAC

 

 

 

 

Datum narození: 9. 10. 2014

Coronet bílá, barva očí: tmavá

otec vrhu: D

m: Kitty de Grande - coronet - bílá červenooká

o: Ikungi from Micky - sheltie TG - bílý modrooký

Registrační číslo: 0386/14

Kovboj je milý společník, nebojácný, velký mazel a dobře se snáší s ostatními samci. Opustil nás zcela nečekaně 11. 8. 2018

 

 

Pralinka

 
 
 
 
Datum pořízení: 29. 5. 2016

Alpaka, černá s bílou, barva očí: tmavá

matka vrhu: B 

Pralinka je zatím plaché morčátko, které se moc nechce mazlit a chovat, ale důležité je, že hned po příchodu do nového domova si porozuměla se svými spolubydlícími a bez problému baští. Po narození jejích úžasných miminek ukázala, že je taky skvělou maminkou. Bohužel nás tato morčinka 26. 5. 2018 opustila.

 

 

Desdemona Indian Way

 

 

Datum narození: 18. 1. 2016

Peruánec nestandard, červená  černá bílá, barva očí: tmavá

m: Nemesis Ebony - peruánec - bílá, červená s černou

o: Cipísek od Kuličky - peruánec - červeno černo bílá

Desdemonka v sobě mísí plachost i velkou zvídavost, je poměrně živá a zajímá se o okolní dění.

Desinku v posledním týdnu trápily zažívací a dýchací potíže, které jí byly osudné. Zpočátku měla silnou vůli, bez problémů baštila, ale poslední tři dny začala být apatická, odmítala jakoukoliv potravu a přede vším a přede všemi utíkala. Odešla ráno 9. 2. 2018.

 

 

Loreto Hairy monster

 

 

 
 
Datum narození: 18. 5. 2015
 
Sheltie zlatá aguti bílá, barva očí: tmavá
 
m: Merci Hairy monster - coronet - černá červená bílá
 
o: Jarko Rainbow - sheltie - aguti zlatá bílá
 
Registrační číslo: 0977/16
 
Loreto je nejupovídanější z našich myšáků a vůbec nejhlasitější morče, jaké jsem kdy viděla. Vedle toho je to taký velký ,,pán", který se příliš nesnese s ostatními samci, zato samice ho zajímají opravdu hodně.
 
Loli na sobě nedával vůbec znát nějaké potíže, přesto ztrácel chuť k jídlu a ubýval na váze, až jsme o něj v neděli 20. 8. 2017 přišli. Bohužel jsme se nedočkali žádných jeho miminek.

 

Kápo

 

 

Datum pořízení: 26. 12. 2015

Sheltie, černá s červenou, barva očí: tmavá

otec vrhu: C

Morčátko se špatnou minulostí (nalezen chladného podzimního rána ve lžíci bagru), které potřebuje k životu parťáka (toho našel v Laolithovi), který je pro něj vším. Dominantní jedinec, k lidem, vzhledem k předchozím zkušenostem, trochu nedůvěřivý. Ale nikdy by neublížil. Je vděčný za láskyplné pohlazení a někdy se dokonce i dožaduje naší pozornosti.

 

Výstavy: 24th CAVY SHOW FOR PETS, Praha - 10. 4. 2016 - druhý nejlepší mazlík - 97, 5 b.

Kápo nás opustil v den, který by správně měl být ten šťastný, v den, kdy se narodili prckové z vrhu F. Ráno 3. 8. už Kápíček jen ležel vysílený, nejedl, neotevíral oči a nevšímal si ani svého kamaráda Samíčka. Ztráta takové osobnosti moc bolí.

 

 

 

 

 

Fantom

Datum pořízení: 19. 3. 2016

Rozeta nestandard, aguti stříbrná s bílou, barva očí: tmavá

Plachý sameček, se kterým pracujeme na vybudování si důvěry k lidem. Po necelých dvou měsících (18. 5. 2016) jsme o Fantomka bohužel přišli. Jistě, přivezli jsme si dospěláka s neznámou minulostí a původem, ale na něco takového se člověk nikdy nepřipraví.

 

 

Flíčková

 

 

Datum pořízení: 5. 1. 2016

Dalmatin černý nestandard, barva očí: ohnivá

matka vrhu: A (mazlíčci)

Vůbec nejhlasitější morčátko, s jakým jsem se kdy setkala. Je ale taky velký mazel, milovník společnosti a hlavně skvělá maminka. Dne 30. 3. 2016 nás bohužel opustila (trpěla pravděpodobně těžkým zápalem plic, který ji naprosto vysílil).

 

 

Amálka Od Čtyř řek

 

 

Datum narození: 14. 3. 2016

Porodní váha: 71 g

Rozeta nestandard, black and tan, barva očí: tmavá

m: Flíčková - dalmatin černý nestandard

o: ???

Stejně jako její sourozenci je Amálka velký průzkumník. Největší mazel z celého vrhu, po mamince velká milovnice společnosti. Dne 13. 4. 2016 jsme ji bohužel museli nechat uspat. Pravděpodobně trpěla genetickou vadou a v posledních dnech jí ochrnuly zadní nožičky.

 

 

Orion 

 

Datum pořízení: 26. 12. 2015

Rozeta nestandard, aguti zlatá - bílá - buff, barva očí: tmavá

Oriona jsem si pořídila společně s Kápem, oba byli nalezeni na stavbě ve lžíci bagru. Po příchodu do nového domova byl o něco odvážnější než jeho parťák, lépe se snášel s ostatními a byl velký průzkumník. Ohrádka mu byla malá, a tak se bez problému vydával na procházky bytem. 8. 2. 2016 nás ale bohužel opustil, možná následkem nějakého skrytého onemocnění, možná stářím. Věk nám nebyl znám.

 

 

Gizmo

 

 

Datum pořízení: 5. 1. 2016

Rozeta nestandard , aguti zlatá s červenou, barva očí: tmavá

Gizmíčka jsme pořídili společně s Flíčkovou. Tak nádherné zvířatko vzhledem připomínající Axela a barvou Kulíška jsme zkrátka nemohli ve zverimexu nechat. Bohužel se ale ráno 19. 1. už neprobudil...

 

Čertík

 

Datum pořízení: 12. 11. 2015

Hladké bílé s černou, barva očí: ohnivá

Čertík byl ten nejkrásnější dárek k svátku, jaký jsem kdy v životě dostala, a navíc vůbec první Kulíškův parťák. Bylo to překrásné, ale bojácné morčecí miminko, o které jsme přišli nešťastnou náhodou den po jeho zakoupení, tedy 13. 11. 2015; první nešťastný pátek třináctého v mém životě.